Wielki rok 2024

Stan na 2024-06-10: 134 gat.


1. batalion (Calidris pugnax)

2024-03-11, , E6C2W2 (114).

2. bażant (Phasianus colchicus)

2024-01-21, , E5S3D3 (51).

3. bąk (Botaurus stellaris)

2024-05-16, , E5S3I2 (206).

4. bernikla białolica (Branta leucopsis)

2024-02-10, , E6C2W2 (7).

5. białorzytka (Oenanthe oenanthe)

2024-04-20, , E5S3G2 (390).

6. bielaczek (Mergellus albellus)

2024-01-22, , E5S1X3 (25).

7. bielik (Haliaeetus albicilla)

2024-01-21, , E5S3B4 (243).

8. błotniak łąkowy (Circus pygargus)

2024-06-10, , E5U3E3 (238).

9. błotniak stawowy (Circus aeruginosus)

2024-04-20, , E5S3G2 (235).

10. błotniak zbożowy (Circus cyaneus)

2024-02-10, , E6C2W2 (236).

11. bocian biały (Ciconia ciconia)

2024-03-13, , D5O4Y3 (203).

12. bogatka (Parus major)

2024-01-11, , E5S1S1 (311).

13. brodziec piskliwy (Actitis hypoleucos)

2024-04-07, , E5S3J4 (134).

14. brzęczka (Locustella luscinioides)

2024-05-16, , E5S3I2 (324).

15. cierniówka (Sylvia communis)

2024-05-16, , E5S3I2 (362).

16. cyraneczka (Anas crecca)

2024-01-18, , E5S4K2 (47).

17. cyranka (Spatula querquedula)

2024-03-31, , E6H1M1 (39).

18. czajka (Vanellus vanellus)

2024-03-11, , E6C2W2 (103).

19. czapla biała (Ardea alba)

2024-01-27, , E5R2L3 (213).

20. czapla siwa (Ardea cinerea)

2024-01-18, , E5S4K2 (211).

21. czernica (Aythya fuligula)

2024-01-13, , BRAK (36).

22. czyż (Spinus spinus)

2024-03-25, , E5S1Z4 (447).

23. dudek (Upupa epops)

2024-05-24, , E5S3G2 (262).

24. dymówka (Hirundo rustica)

2024-04-20, , E5S3G2 (341).

25. dzierlatka (Galerida cristata)

2024-05-10, , D5U2D4 (316).

26. dzięcioł czarny (Dryocopus martius)

2024-02-05, , E5S1X3 (266).

27. dzięcioł duży (Dendrocopos major)

2024-01-22, , E5S1W2 (269).

28. dzięcioł zielony (Picus viridis)

2024-02-05, , E5S1X3 (265).

29. dziwonia (Erythrina erythrina)

2024-05-17, , E5S3D4 (432).

30. dzwoniec (Chloris chloris)

2024-01-18, , E5S4F4 (435).

31. gajówka (Sylvia borin)

2024-05-17, , E5S3D4 (357).

32. gawron (Corvus frugilegus)

2024-01-15, , E5S1S1 (301).

33. gągoł (Bucephala clangula)

2024-01-13, , E5S3D3 (24).

34. gąsiorek (Lanius collurio)

2024-05-16, , E5S3I2 (289).

35. gęgawa (Anser anser)

2024-01-18, , E5S4K2 (10).

36. gęś białoczelna (Anser albifrons)

2024-02-10, , E5X3Y4 (14).

37. gęś tundrowa (Anser serrirostris)

2024-02-04, , E5S3D1 (12).

38. gil (Pyrrhula pyrrhula)

2024-01-11, , E5S1S1 (434).

39. głowienka (Aythya ferina)

2024-01-13, , E5S3D3 (33).

40. gołąb miejski (Columba livia forma urbana)

2024-01-04, , E5S1Y4 (64).

41. grubodziób (Coccothraustes coccothraustes)

2024-01-28, , E5S3D1 (431).

42. grzywacz (Columba palumbus)

2024-02-26, , E5S1S1 (66).

43. jerzyk (Apus apus)

2024-05-06, , E5S3D1 (74).

44. kapturka (Sylvia atricapilla)

2024-04-12, , E5S3I2 (356).

45. kawka (Corvus monedula)

2024-01-06, , E5S1Y4 (300).

46. kląskawka (Saxicola rubicola)

2024-04-22, , E5S3B1 (389).

47. kokoszka (Gallinula chloropus)

2024-01-22, , E5S3D3 (81).

48. kopciuszek (Phoenicurus ochruros)

2024-04-10, , E5S4F4 (385).

49. kormoran (Phalacrocorax carbo)

2024-01-13, , E5S3D3 (220).

50. kos (Turdus merula)

2024-01-21, , E5S3D3 (401).

51. kowalik (Sitta europaea)

2024-02-04, , E5S1X4 (366).

52. krakwa (Mareca strepera)

2024-03-31, , E6H1M1 (42).

53. kruk (Corvus corax)

2024-01-21, , E5S3B4 (302).

54. krzyżówka (Anas platyrhynchos)

2024-01-13, , E5S3D3 (45).

55. kukułka (Cuculus canorus)

2024-05-16, , E5S3I2 (75).

56. kuropatwa (Perdix perdix)

2024-03-10, , E6C2X2 (52).

57. kwiczoł (Turdus pilaris)

2024-01-20, , E5X3O2 (403).

58. kwokacz (Tringa nebularia)

2024-04-07, , E5S3J4 (139).

59. lerka (Lullula arborea)

2024-04-18, , E5S3I3 (313).

60. łabędź czarnodzioby (Cygnus columbianus)

2024-03-31, , E6H1M1 (4).

61. łabędź niemy (Cygnus olor)

2024-01-13, , E5S3D3 (3).

62. łozówka (Acrocephalus palustris)

2024-05-17, , E5S3H1 (335).

63. łyska (Fulica atra)

2024-01-13, , E5S3D3 (82).

64. makolągwa (Linaria cannabina)

2024-03-07, , E5S2F4 (436).

65. markaczka (Melanitta nigra)

2024-05-03, , E5S4F3 (22).

66. mazurek (Passer montanus)

2024-01-18, , E5S4F4 (413).

67. mewa białogłowa (Larus cachinnans)

2024-01-13, , BRAK (175).

68. mewa siwa (Larus canus)

2024-01-13, , BRAK (169).

69. mewa srebrzysta (Larus argentatus)

2024-01-22, , E5S3D1 (172).

70. modraszka (Cyanistes caeruleus)

2024-01-18, , E5S4F4 (309).

71. muchołówka szara (Muscicapa striata)

2024-05-17, , E5S3D3 (374).

72. myszołów (Buteo buteo)

2024-01-06, , F6A1T3 (247).

73. myszołów włochaty (Buteo lagopus)

2024-01-20, , E5X4F4 (246).

74. nurogęś (Mergus merganser)

2024-01-13, , E5S3D3 (26).

75. ogorzałka (Aythya marila)

2024-03-18, , E5R2M4 (37).

76. ohar (Tadorna tadorna)

2024-04-07, , E5S3J4 (30).

77. oknówka (Delichon urbicum)

2024-06-10, , E5U3E3 (339).

78. paszkot (Turdus viscivorus)

2024-03-07, , E5R2Z2 (398).

79. pełzacz leśny (Certhia familiaris)

2024-02-03, , E5R2M4 (367).

80. pełzacz ogrodowy (Certhia brachydactyla)

2024-01-19, , E5S1X4 (368).

81. perkoz dwuczuby (Podiceps cristatus)

2024-03-16, , E5R2S2 (61).

82. perkoz rdzawoszyi (Podiceps grisegena)

2024-03-31, , E6C3Y4 (60).

83. piecuszek (Phylloscopus trochilus)

2024-04-07, , E5S1X4 (349).

84. piegża (Sylvia curruca)

2024-04-12, , E5S3I2 (359).

85. pierwiosnek (Phylloscopus collybita)

2024-03-27, , E5S3D3 (351).

86. pleszka (Phoenicurus phoenicurus)

2024-04-30, , E5S3I2 (384).

87. pliszka siwa (Motacilla alba)

2024-03-07, , E5S3G2 (428).

88. pliszka żółta (Motacilla flava)

2024-04-20, , E5S3G2 (425).

89. pokląskwa (Saxicola rubetra)

2024-04-20, , E5S3G2 (387).

90. potrzeszcz (Emberiza calandra)

2024-02-10, , E6C2W2 (451).

91. potrzos (Emberiza schoeniclus)

2024-01-20, , E5X3O2 (457).

92. pustułka (Falco tinnunculus)

2024-01-19, , E5S1S1 (278).

93. raniuszek (Aegithalos caudatus)

2024-01-22, , E5S3D3 (355).

94. remiz (Remiz pendulinus)

2024-03-27, , E5S3C2 (312).

95. rokitniczka (Acrocephalus schoenobaenus)

2024-05-16, , E5S3I2 (333).

96. rożeniec (Anas acuta)

2024-02-10, , E6C2W2 (46).

97. rudzik (Erithacus rubecula)

2024-04-01, , E5S3D2 (375).

98. rybitwa białoczelna (Sternula albifrons)

2024-05-03, , E5S4F3 (186).

99. rybitwa rzeczna (Sterna hirundo)

2024-05-03, , E5S4F3 (184).

100. rybołów (Pandion haliaetus)

2024-04-07, , E5S3J4 (221).

101. rycyk (Limosa limosa)

2024-03-31, , E6C2R4 (110).

102. sierpówka (Streptopelia decaocto)

2024-01-18, , E5S4F4 (69).

103. sieweczka obrożna (Charadrius hiaticula)

2024-05-03, , E5S4F3 (97).

104. sieweczka rzeczna (Charadrius dubius)

2024-03-31, , E6H1M1 (98).

105. siewka złota (Pluvialis apricaria)

2024-03-11, , E6C2W2 (93).

106. sikora uboga (Poecile palustris)

2024-02-03, , E5R2M4 (307).

107. skowronek (Alauda arvensis)

2024-03-11, , E6C2W2 (315).

108. słowik rdzawy (Luscinia megarhynchos)

2024-04-18, , E5S3I3 (377).

109. słowik szary (Luscinia luscinia)

2024-05-16, , E5S4F4 (378).

110. sosnówka (Periparus ater)

2024-03-07, , E5S1U4 (305).

111. sójka (Garrulus glandarius)

2024-01-18, , E5S4F4 (297).

112. sroka (Pica pica)

2024-01-06, , E5S3J3 (298).

113. strzyżyk (Troglodytes troglodytes)

2024-02-05, , E5S1Y3 (370).

114. szczygieł (Carduelis carduelis)

2024-01-21, , E5S3B4 (444).

115. szlachar (Mergus serrator)

2024-01-13, , E5S3D3 (27).

116. szpak (Sturnus vulgaris)

2024-02-26, , E5S1Y3 (371).

117. śmieszka (Chroicocephalus ridibundus)

2024-01-13, , BRAK (162).

118. śpiewak (Turdus philomelos)

2024-03-27, , E5S1S1 (399).

119. świstun (Mareca penelope)

2024-01-18, , E5S4F4 (43).

120. trzciniak (Acrocephalus arundinaceus)

2024-05-16, , E5S3I2 (338).

121. trzcinniczek (Acrocephalus scirpaceus)

2024-05-16, , E5S3I2 (336).

122. trznadel (Emberiza citrinella)

2024-02-10, , E5X3Y4 (455).

123. uszatka (Asio otus)

2024-03-08, , E6C2X2 (255).

124. uszatka błotna (Asio flammeus)

2024-03-08, , E6C2X2 (256).

125. wąsatka (Panurus biarmicus)

2024-01-13, , E5S3D3 (322).

126. wilga (Oriolus oriolus)

2024-05-16, , E5S3I2 (288).

127. wrona siwa (Corvus cornix)

2024-01-06, , E5S3J2 (304).

128. wróbel (Passer domesticus)

2024-03-13, , D5O4Y3 (412).

129. zaganiacz (Hippolais icterina)

2024-05-17, , E5S3D4 (330).

130. zielonka (Zapornia parva)

2024-05-16, , E5S3I2 (79).

131. zięba (Fringilla coelebs)

2024-03-27, , E5S3G2 (429).

132. zimorodek (Alcedo atthis)

2024-01-21, , E5S3B4 (275).

133. żołna (Merops apiaster)

2024-06-10, , E5U3E3 (273).

134. żuraw (Grus grus)

2024-02-14, , E5S1S1 (84).