Wielki rok 2021

Stan na 2021-11-06: 167 gat.


1. alka (Alca torda)

2021-03-05, PL, rejs - Kołobrzeg.

2. batalion (Calidris pugnax)

2021-03-13, PL, Zduny [E6C2R2].

3. bażant (Phasianus colchicus)

2021-01-02, PL, Płock [E5S3C2].

4. bączek (Ixobrychus minutus)

2021-07-07, PL, J. Górskie.

5. bąk (Botaurus stellaris)

2021-02-25, PL, Płock [E5S3D3].

6. bernikla białolica (Branta leucopsis)

2021-03-10, PL, Radziłów [G4R2B1].

7. białorzytka (Oenanthe oenanthe)

2021-04-09, PL, dolina Słudwi (Złaków Kościelny).

8. bielaczek (Mergellus albellus)

2021-01-02, PL, Nowy Duninów [E5S3C1].

9. bielik (Haliaeetus albicilla)

2021-01-02, PL, Płock [E5S3C2].

10. błotniak łąkowy (Circus pygargus)

2021-05-09, PL, Długa Luka.

11. błotniak stawowy (Circus aeruginosus)

2021-04-09, PL, dolina Słudwi (Złaków Kościelny).

12. błotniak zbożowy (Circus cyaneus)

2021-01-13, PL, Korytnica [F5U4R3].

13. bocian biały (Ciconia ciconia)

2021-03-10, PL, Gzy [F5L2R3].

14. bocian czarny (Ciconia nigra)

2021-06-02, PL, Ochaby Wielkie, staw Młyński.

15. bogatka (Parus major)

2021-01-21, PL, Płock [E5S1U4].

16. brodziec piskliwy (Actitis hypoleucos)

2021-04-11, PL, Słupno [E5S4F3].

17. brodziec śniady (Tringa erythropus)

2021-06-17, PL, Borowiczki.

18. brzegówka (Riparia riparia)

2021-05-24, PL, Okolice Płońska.

19. brzęczka (Locustella luscinioides)

2021-05-09, PL, Osowiec - ścieżka edukacyjna.

20. cierniówka (Sylvia communis)

2021-05-04, PL, Włocławek [E5R1I3].

21. cyraneczka (Anas crecca)

2021-02-04, PL, Płock [E5S3D3].

22. cyranka (Spatula querquedula)

2021-04-09, PL, dolina Słudwi (Złaków Kościelny).

23. czajka (Vanellus vanellus)

2021-02-22, PL, Stegna [D3U2Y3].

24. czapla biała (Ardea alba)

2021-01-02, PL, Nowy Duninów [E5S3C1].

25. czapla nadobna (Egretta garzetta)

2021-05-23, PL, Słupno [E5S4K2].

26. czapla siwa (Ardea cinerea)

2021-01-01, PL, Płock [E5S4F4].

27. czernica (Aythya fuligula)

2021-02-22, PL, Stegna [D3U2Y3].

28. czyż (Spinus spinus)

2021-02-14, PL, Słupno [E5S3J2].

29. derkacz (Crex crex)

2021-07-03, PL, Krzewent.

30. dudek (Upupa epops)

2021-04-11, PL, Nowy Duninów [E5S3C1].

31. dymówka (Hirundo rustica)

2021-04-08, PL, Płock [E5S4F4].

32. dzięcioł czarny (Dryocopus martius)

2021-02-16, PL, Płock [E5S3J3].

33. dzięcioł duży (Dendrocopos major)

2021-01-03, PL, Nowy Duninów [E5R2Z4].

34. dzięcioł zielony (Picus viridis)

2021-01-21, PL, Płock [E5S3D3].

35. dzięciołek (Dryobates minor)

2021-04-12, PL, Płock [E5S1X4].

36. dziwonia (Erythrina erythrina)

2021-05-24, PL, Płock.

37. dzwoniec (Chloris chloris)

2021-03-04, PL, Trasa Płock-Kowal.

38. edredon (Somateria mollissima)

2021-03-05, PL, rejs - Kołobrzeg.

39. gajówka (Sylvia borin)

2021-06-11, PL, Żwirownia Skoki.

40. gawron (Corvus frugilegus)

2021-01-01, PL, Płock [E5S4F4].

41. gągoł (Bucephala clangula)

2021-01-12, PL, Nowy Duninów [E5S3C1].

42. gąsiorek (Lanius collurio)

2021-05-23, PL, Brzuze [E5B3F3].

43. gęgawa (Anser anser)

2021-01-21, PL, Płock [E5S1U4].

44. gęś białoczelna (Anser albifrons)

2021-03-10, PL, Radziłów [G4R2B1].

45. gęś tundrowa (Anser serrirostris)

2021-03-10, PL, Radziłów [G4R2B1].

46. gil (Pyrrhula pyrrhula)

2021-01-02, PL, Nowy Duninów [E5S3C1].

47. głowienka (Aythya ferina)

2021-03-02, PL, Brudzeń Duży [E5R2S2].

48. głuptak (Morus bassanus)

2021-03-05, PL, rejs - Kołobrzeg.

49. gołąb miejski (Columba livia forma urbana)

2021-01-01, PL, Płock [E5S1Y4].

50. grubodziób (Coccothraustes coccothraustes)

2021-01-02, PL, Nowy Duninów [E5S3C1].

51. grzywacz (Columba palumbus)

2021-02-25, PL, Płock [E5S3D3].

52. hełmiatka (Netta rufina)

2021-06-02, PL, Ochaby Wielkie, staw Młyński.

53. jastrząb (Accipiter gentilis)

2021-07-03, PL, Rakutowo.

54. jer (Fringilla montifringilla)

2021-03-25, PL, Płock [E5S4F4].

55. jerzyk (Apus apus)

2021-05-22, PL, Płock [E5S4F1].

56. kania ruda (Milvus milvus)

2021-04-21, PL, Stawy Milickie.

57. kapturka (Sylvia atricapilla)

2021-04-12, PL, Płock [E5S1X4].

58. kawka (Corvus monedula)

2021-01-03, PL, Nowy Duninów [E5S3C1].

59. kląskawka (Saxicola rubicola)

2021-04-11, PL, Płock [E5S3C2].

60. kokoszka (Gallinula chloropus)

2021-01-21, PL, Płock [E5S3D3].

61. kopciuszek (Phoenicurus ochruros)

2021-04-11, PL, Nowy Duninów [E5S3B3].

62. kormoran (Phalacrocorax carbo)

2021-01-01, PL, Płock [E5S4F4].

63. kos (Turdus merula)

2021-01-02, PL, Nowy Duninów [E5S3C1].

64. kowalik (Sitta europaea)

2021-02-18, PL, Płock [E5S1X2].

65. krakwa (Mareca strepera)

2021-03-18, PL, Brzuze [E5B3F3].

66. krogulec (Accipiter nisus)

2021-01-13, PL, Korytnica [F5U4R3].

67. kruk (Corvus corax)

2021-01-03, PL, Płock [E5S3H1].

68. krwawodziób (Tringa totanus)

2021-04-19, PL, Słupno [E5S4F3].

69. krzyżówka (Anas platyrhynchos)

2021-01-01, PL, Płock [E5S4F4].

70. kszyk (Gallinago gallinago)

2021-05-09, PL, Długa Luka.

71. kukułka (Cuculus canorus)

2021-05-22, PL, Słupno [E5S4F3].

72. kulczyk (Serinus serinus)

2021-05-04, PL, Włocławek [E5R1I3].

73. kulik wielki (Numenius arquata)

2021-05-10, PL, Droga Dolistowo - Jasionowo.

74. kuropatwa (Perdix perdix)

2021-01-13, PL, Korytnica [F5U4R3].

75. kwiczoł (Turdus pilaris)

2021-01-02, PL, Nowy Duninów [E5S3C1].

76. kwokacz (Tringa nebularia)

2021-05-30, PL, Kowal [E5P4C3].

77. lelek (Caprimulgus europaeus)

2021-07-03, PL, Kobyle Błoto.

78. lerka (Lullula arborea)

2021-03-25, PL, Płock [E5S3J3].

79. lodówka (Clangula hyemalis)

2021-01-09, PL, Krynica Morska [E3R2K1].

80. łabędź krzykliwy (Cygnus cygnus)

2021-03-04, PL, Gołańcz [C5E1Y3].

81. łabędź niemy (Cygnus olor)

2021-01-01, PL, Płock [E5S4F4].

82. łęczak (Tringa glareola)

2021-05-09, PL, Wizna.

83. łyska (Fulica atra)

2021-01-21, PL, Płock [E5S3D3].

84. makolągwa (Linaria cannabina)

2021-04-09, PL, Żychlin [E6C1J4].

85. mazurek (Passer montanus)

2021-02-12, PL, Płock [E5S1Y4].

86. mewa czarnogłowa (Ichthyaetus melanocephalus)

2021-05-26, PL, Żwirownia Skoki.

87. mewa siodłata (Larus marinus)

2021-01-09, PL, Krynica Morska [E3L4Z4].

88. mewa siwa (Larus canus)

2021-01-01, PL, Płock [E5S4F4].

89. mewa srebrzysta (Larus argentatus)

2021-01-01, PL, Płock [E5S4F4].

90. modraszka (Cyanistes caeruleus)

2021-01-02, PL, Nowy Duninów [E5S3C1].

91. muchołówka szara (Muscicapa striata)

2021-06-03, PL, Wisła - Malinka.

92. mysikrólik (Regulus regulus)

2021-01-02, PL, Nowy Duninów [E5S3C1].

93. myszołów (Buteo buteo)

2021-01-01, PL, Płock [E5S4F4].

94. myszołów włochaty (Buteo lagopus)

2021-02-16, PL, dolina Słudwi (Złaków Kościelny).

95. nur rdzawoszyi (Gavia stellata)

2021-03-05, PL, rejs - Kołobrzeg.

96. nurnik (Cepphus grylle)

2021-03-05, PL, rejs - Kołobrzeg.

97. nurogęś (Mergus merganser)

2021-01-01, PL, Płock [E5S4F4].

98. nurzyk (Uria aalge)

2021-03-05, PL, rejs - Kołobrzeg.

99. ogorzałka (Aythya marila)

2021-02-22, PL, Port w Helu.

100. ohar (Tadorna tadorna)

2021-01-01, PL, Płock [E5S4F4].

101. oknówka (Delichon urbicum)

2021-04-25, PL, Krzewent - wieża widokowa.

102. ortolan (Emberiza hortulana)

2021-05-09, PL, Nowa Wrona koło Nasielska.

103. ostrygojad (Haematopus ostralegus)

2021-05-28, PL, Płock [E5S4F4].

104. paszkot (Turdus viscivorus)

2021-03-15, PL, Włocławek [E5R1H3].

105. pełzacz leśny (Certhia familiaris)

2021-01-02, PL, Nowy Duninów [E5S3C1].

106. perkoz dwuczuby (Podiceps cristatus)

2021-01-09, PL, Krynica Morska [E3R2K1].

107. perkoz rdzawoszyi (Podiceps grisegena)

2021-04-21, PL, Stawy Milickie.

108. perkozek (Tachybaptus ruficollis)

2021-01-22, PL, Włocławek [E5K3U3].

109. piecuszek (Phylloscopus trochilus)

2021-04-11, PL, Płock [E5S4F4].

110. piegża (Sylvia curruca)

2021-05-04, PL, Włocławek [E5R1H4].

111. pierwiosnek (Phylloscopus collybita)

2021-04-11, PL, Płock [E5S4F4].

112. pleszka (Phoenicurus phoenicurus)

2021-05-04, PL, Włocławek [E5R1I3].

113. pliszka cytrynowa (Motacilla citreola)

2021-05-10, PL, Droga Dolistowo - Jasionowo.

114. pliszka górska (Motacilla cinerea)

2021-06-03, PL, Wisła - Malinka.

115. pliszka siwa (Motacilla alba)

2021-03-15, PL, Nowy Duninów [E5R2L3].

116. pliszka żółta (Motacilla flava)

2021-05-08, PL, Płock [E5S3B4].

117. pluszcz (Cinclus cinclus)

2021-06-03, PL, Wisła - Malinka.

118. płaskonos (Spatula clypeata)

2021-04-09, PL, dolina Słudwi (Złaków Kościelny).

119. pokląskwa (Saxicola rubetra)

2021-05-08, PL, Płock [E5S3B4].

120. potrzeszcz (Emberiza calandra)

2021-04-09, PL, Kiernozia [E6C2A3].

121. potrzos (Emberiza schoeniclus)

2021-01-02, PL, Płock [E5S3C2].

122. pustułka (Falco tinnunculus)

2021-01-11, PL, Płock [E5S3H4].

123. raniuszek (Aegithalos caudatus)

2021-02-18, PL, Płock [E5S1X2].

124. remiz (Remiz pendulinus)

2021-04-12, PL, Płock [E5S1X4].

125. rokitniczka (Acrocephalus schoenobaenus)

2021-05-09, PL, Biały Grąd.

126. rożeniec (Anas acuta)

2021-03-02, PL, Włocławek [E5K3S1].

127. rudzik (Erithacus rubecula)

2021-02-25, PL, Płock [E5S1X3].

128. rybitwa białoczelna (Sternula albifrons)

2021-05-22, PL, Płock [E5S4F1].

129. rybitwa białoskrzydła (Chlidonias leucopterus)

2021-05-09, PL, Biały Grąd.

130. rybitwa białowąsa (Chlidonias hybrida)

2021-05-09, PL, Brzostowo.

131. rybitwa czarna (Chlidonias niger)

2021-05-09, PL, Biały Grąd.

132. rybitwa rzeczna (Sterna hirundo)

2021-04-19, PL, Słupno [E5S4F3].

133. rycyk (Limosa limosa)

2021-04-09, PL, dolina Słudwi (Złaków Kościelny).

134. rzepołuch (Linaria flavirostris)

2021-11-06, PL, Hel.

135. samotnik (Tringa ochropus)

2021-04-19, PL, Słupno [E5S4F3].

136. sierpówka (Streptopelia decaocto)

2021-01-01, PL, Płock [E5S4F4].

137. sieweczka rzeczna (Charadrius dubius)

2021-05-08, PL, Płock [E5S3B4].

138. sikora uboga (Poecile palustris)

2021-02-16, PL, Płock [E5S3J3].

139. skowronek (Alauda arvensis)

2021-02-23, PL, Plaża w Helu.

140. słowik szary (Luscinia luscinia)

2021-05-09, PL, Biały Grąd.

141. sowa jarzębata (Surnia ulula)

2021-01-09, PL, Olsztyn [F4F3K3].

142. sójka (Garrulus glandarius)

2021-01-02, PL, Płock [E5S3C2].

143. sroka (Pica pica)

2021-01-01, PL, Płock [E5S4F4].

144. srokosz (Lanius excubitor)

2021-03-08, PL, Słubice [E5Y1F2].

145. strzyżyk (Troglodytes troglodytes)

2021-02-24, PL, Płock [E5S3D3].

146. szczygieł (Carduelis carduelis)

2021-01-03, PL, Płock [E5S3H1].

147. szpak (Sturnus vulgaris)

2021-02-12, PL, Płock [E5S1Y4].

148. ślepowron (Nycticorax nycticorax)

2021-06-02, PL, Ochaby Wielkie, staw Młyński.

149. śmieszka (Chroicocephalus ridibundus)

2021-01-21, PL, Płock [E5S3D3].

150. śnieguła (Plectrophenax nivalis)

2021-11-06, PL, Władysławowo.

151. śpiewak (Turdus philomelos)

2021-03-31, PL, Włocławek [E5R1H4].

152. świstun (Mareca penelope)

2021-01-01, PL, Płock [E5S4F4].

153. świstunka leśna (Phylloscopus sibilatrix)

2021-05-10, PL, Puszcza Borecka.

154. trzciniak (Acrocephalus arundinaceus)

2021-05-04, PL, Włocławek [E5R1H4].

155. trzcinniczek (Acrocephalus scirpaceus)

2021-05-10, PL, Droga Dolistowo - Jasionowo.

156. trzmielojad (Pernis apivorus)

2021-07-17, PL, Ciechocinek.

157. trznadel (Emberiza citrinella)

2021-01-13, PL, Korytnica [F5U4R3].

158. uhla (Melanitta fusca)

2021-01-09, PL, Krynica Morska [E3R2K1].

159. wilga (Oriolus oriolus)

2021-05-08, PL, Włocławek [E5R1H4].

160. wodniczka (Acrocephalus paludicola)

2021-05-09, PL, Długa Luka.

161. wrona siwa (Corvus cornix)

2021-01-01, PL, Płock [E5S4F4].

162. wróbel (Passer domesticus)

2021-01-01, PL, Płock [E5S4F4].

163. zaganiacz (Hippolais icterina)

2021-05-22, PL, Płock [E5S3E4].

164. zięba (Fringilla coelebs)

2021-03-02, PL, Kowal [E5P4D2].

165. zimorodek (Alcedo atthis)

2021-01-01, PL, Płock [E5S4F4].

166. żołna (Merops apiaster)

2021-05-24, PL, Okolice Płońska.

167. żuraw (Grus grus)

2021-01-03, PL, Łąck [E5S3R4].